Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Wygibasy wokół homo(?)cycków

Na wystawę Gauguin: Maker of Myth waszyngtońska National Gallery of Art wypożyczyła od nowojorskiego Metropolitan Museum of Art Dwie Tahitanki Gauguina. Wypożyczyła i powiesiła.

Pierwszego kwietnia do National Gallery przybyła Susan Burns. Przybyła, zobaczyła, i postanowiła zwyciężyć. Najpierw próbowała ściągnąć obraz ze ściany, a gdy ten stawił opór, zaatakowała go pięściami. Też bezskutecznie, bo był za pleksiszybką. Chwilę później została obezwładniona przez strażnika. Motyw? Zacytujmy panią Burns: This is evil oraz I feel that Gauguin is evil. He has nudity, and it is bad for the children. He had two women in the painting, and it’s very homosexual. Może bardziej chodziło o to homosexual, bo jak zauważyła Petula Dvorak z Washington Post, golizny nie brak zarówno w National Gallery (choćby tu, tu, tu i tu), jak i w innych, uczęszczanych przez szkolne wycieczki miejscach Waszyngtonu. Ot, chociażby fontanna Dwór Neptuna przed Biblioteką Kongresu, trzech panów full frontal plus dwa razy Szał Podkowińskiego.

Ale, proszę Państwa, ten wyczyn jednej osoby, zapewne niezrównoważonej (podobno twierdziła, że jest z CIA i ma radio w głowie), to dopiero początek. Wyczyn stał się newsem, news trzeba pokazać w telewizji, a telewizja w USlandii ma zasady. I jakie wygibasy między cyckami Gauguina a owymi zasadami niektóre telewizje wyczyniały, już nie będę przepisywał, tylko wkleję niżej kluczowe ekranostrzały, i polecę rozkoszny tekst, z którego się o wygibasach dowiedziałem. Zwracam uwagę na fragment o otwarciu Olimpiady 2004, o którym to otwarciu więcej też tu.

10 responses to “Wygibasy wokół homo(?)cycków

 1. Jurgi Filodendryta 7.4.2011, Czwartek o 0:26:27

  „Wszystkiego się boję” – mówił bohater „Dnia świra”.
  Ale on, do licha, chociaż cycka się nie bał!

 2. kwik 7.4.2011, Czwartek o 3:19:36

  No chyba słusznie rozmazali, mogła nastąpić cała seria ataków z pięściami na telewizory.

 3. janekr 7.4.2011, Czwartek o 4:15:36

  W tym filmie: http://www.medialink.pl/artykul/6913,Wolna_milosc_PRL-u_w_Discovery,group4 jeden odcinek poświęcony jest tzw. „momentom” w filmach z okresu PRL.
  Pokazane są cytaty, ale wszystkie tyłki i cycki rozmazano.

  Idioci z Discovery bardziej pruderyjni od komunistów!

 4. bart 7.4.2011, Czwartek o 6:43:11

  Śmieję się przez palce.

 5. loghos 7.4.2011, Czwartek o 8:59:33

  Ja tam się nie dziwię, że szanowna pani przepuściła Dworowi Neptuna (choć pewnie z trudem i obrzydzeniem do siebie samej, bo trzech full frontal też może być trochę homosexual), ale na szkoleniach CIA uczą (a potem przypominają przez radio), że atak gołymi grabami na pełnoplastyczną rzeźbę z brązu jest znacznie bardziej bolesny niż na zapaćkaną szmatę (choćby za pleksi).
  A co do telewizorni – to co się dziwisz. Każdy dureń spośród wydawców tych serwisów widzi, że „He has nudity, and it is bad for the children”.

 6. Jubal 7.4.2011, Czwartek o 13:16:36

  Mroczne Sutki Chaosu niejedną/niejednego na złą drogę posłały. Strzec trzeba!

 7. Gammon No.82 7.4.2011, Czwartek o 13:32:46

  A w powieściowej wersji „czterech pancernych” wywiesili podczas tańcującej imprezy w Gdańsku transparent „Hitler świński cycek, biorą w dupę fryce”. I kapelan brygady kazał zasłonić dupę, a zostawił Hitlera i cycek (choć świński był przecież).

 8. synafia 15.4.2011, Piątek o 4:48:31

  Ja to się spodziewałam, że te cycki to coś tam ten teges ze sobą na tej wystawie, że nagle jeden do drugiego się zaczął dostawiać i ZROBILI TO na oczach widzów i w ogóle, i było to homoseksualne bo TEN CYCEK z TYM CYCKIEM.
  A to tylko Olbrychski w spódnicy, phi ;)

 9. loghos 15.4.2011, Piątek o 8:02:11

  Eh, bez przesady, Olbrychski kontaktował wtedy jeszcze na tyle, by użyć niebezpiecznego narzędzia do ataku na pleksi, nie próbował zajechać swemu wizerunkowi z bańki. Zresztą nie powiesz, że i Ciebie czasem nie wpienia taka płyta z pleksi.

 10. synafia 15.4.2011, Piątek o 8:22:02

  Wiesz, ja myślę, że Olbrychski miał polsko ułańsko fantazję, nie jak te redneki z juesej, że z bańki od razu albo z cepa ;) No ale z pleksi to masz rację. Wpienia mnie.

%d blogerów lubi to: