Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Prawie wyważony materiał

Na głównej stronie CNN, czołowego na skalę światową dostarczyciela wiadomości, głównym tematem dziś rano było zeszłonocne zaćmienie Księżyca. Zadbano o szczegółowe powiadomienie oglądaczy-klikaczy o naprawdę ważnych aspektach tego zjawiska.

Pod wskazanym strzałką linkiem możemy przeczytać pięć akapitów o tym, jak to zaćmienie zaburza wibracje płynące z Księżyca, o lewej półkuli mózgu, o wstrząsającym znaczeniu kombinacji zaćmienia, przesilenia zimowego, i ruchu wstecznego Merkurego, o tym, że pełnia to stres na Ziemi, a zaćmienie to pełnia na sterydach. Oraz mamy przepowiednię, że w przyszłym roku coś się skończy, a coś nowego się zacznie. Zobaczycie, że trafną, astrologia działa, QED.

Niestety poniżej są aż dwa nudne akapity o tym, jak nauka tłumaczy mechanizm zaćmienia księżyca. Trochę dużo, wystarczyłby jeden, i to krótki. Przynajmniej tyle dobrego, że dziennikarze nie zamieścili sprzeciwu naukowców wobec astrologicznych prawd, który naukowa klika zapewne próbowała przemycić.  I dobrze, że te „naukowe” nudy o promieniach, atmosferach i cieniach nie są przedstawione jako prawda, lecz jako zdanie NASA. Zdanie każdy może mieć, errare humanum.

3 responses to “Prawie wyważony materiał

 1. Jurgi Filodendryta 21.12.2010, wtorek o 11:42:14

  To teraz wiem, na kim wzorują się polskie media. Szkoda, że nie na BBC…

 2. gosc 22.12.2010, środa o 10:46:51

  Musialbym sie pochlastac gdyby cnn i jej papka dziennikarska byla dla mnie zrodlem informacji na jakikolwiek temat.

 3. ekolog 23.12.2010, czwartek o 8:26:58

  Boję się nawet pomyśleć jak źle jest w Fox News, skoro CNN tak muł zaciąga.

  @Jurgi – British Briadcasting the truth lies in the middle Corporation? Już przygotowuję twarz na 23 stycznia z okazji nowych facepalmów.

%d blogerów lubi to: