Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Geje do boju, ale nie do żeniaczki

Sędzia Virginia A. Philips wydała dzisiaj nakaz zaprzestania przez United States of America and the Secretary of Defense, their agents, servants, officers, employees, and attorneys, and all persons acting in participation or concert with them or under their direction or command stosowania zasady „don’t ask, don’t tell”. Jakby ktoś nie wiedział, wprowadzona w 1993 roku zasada zabrania wojsku dochodzić orientacji seksualnej żołnierzy jednocześnie zabraniając gejom służby w wojsku. Ot, jak polska szkoła katolicka wg. Radziszewskiej, dopóki jesteś lesbijką niezdeklarowaną, dopóki nie wyjdziesz z szafy lub ktoś się z niej nie wyprowadzi na światło publiczne (jak Radziszewska Śmiszka), nie wolno ci strzelać do Afgańczyków. Bo stanowisz zagrożenie dla spójności jednostki wojskowej, standardów etycznych, porządku i dyscypliny. A oto instrukcja jak wyprowadzać siebie i innych z szafy w celu wyrzucenia z armii. Oraz pouczająca historyjka: nie naśmiewaj się z kolegi że jakoby jest gejem, bo komendant cię objedzie, a rzekomy gej jeszcze ci zreperuje radio w helikopterze. W uroczej formie komiksowej. Podobno autentyczne.

Rząd USA może jeszcze złożyć apelację – ciekawe, co zdecyduje Obama. Obiecywał zniesienie „don’t ask, don’t tell”, ale niezbędne ruchy parlamentarne były blokowane, głównie przez Republikanów oczywiście. Dzisiejszy werdykt otwiera mu sprytną furtkę.

Z drugiej strony, w sierpniu Obama opowiedział się za zniesieniem ustawy DOMA (Defense of Marriage Act), która definiuje małżeństwo dla celów federalnych jako 1M+1F i żadnych innych świństw, pozwala stanom nie uznawać małżeństw homoseksualnych zawartych legalnie w innych stanach, i zabrania rozciągnięcia ubezpieczenia zdrowotnego i innych przywilejów pracowników federalnych na ich partnerów nie będących małżonkami w rozumieniu federalnym. Warto zauważyć, że na to ostatnie pozwala nawet mój pracodawca, którego właścicielem jest Societas Iesu… Więc co się opowiedział to się opowiedział, ale dziś (też dziś!) jego rząd zgłosił apelację do lipcowego wyroku sądowego orzekającego niekonstytucyjność DOMA.

Zgubiona pointa

Comments are closed.

%d blogerów lubi to: