Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Wcale nie mają dłuższych!

UEFA zabroniła używania wuwuzeli podczas meczy ligi mistrzów i Euro 2012. Bo chociaż

In the specific context of South Africa, the vuvuzela adds a touch of local flavor and folklore

to jednak

UEFA feels that the instrument’s widespread use would not be appropriate in Europe

Dobrze poinformowane źródła donoszą, że następnym krokiem będzie wprowadzenie obowiązku używania na europejskich trybunach instrumentu wyrastającego (i to jak!) z europejskiej tradycji. W ten sposób UEFA wam pokaże, proszę panów Afrykańczyków, kto naprawdę ma dłuższy instrument!

Reklamy

6 responses to “Wcale nie mają dłuższych!

 1. Fioletowa 2.9.2010, czwartek o 4:12:30

  Aż strach się bać co okaże się polskim-europejskim pogromca stadionów i uszu

 2. miasto-maßa-maszyna 2.9.2010, czwartek o 5:11:11

  Po prostu dbają o jakość sprzedawanego produktu. Wuwuzele wkurwiały głównie widzów przed telewizorami, a to oni są głównymi konsumentami meczów LM (nie tylko w Europie – kolosalne pieniądze idą z transmisji w Azji). A jeśli ilość niezadowolonych (przed telewizorami) przewyższa ilość zadowolonych (dmuchaczy) to rachunek jest prosty.

  I nie chodzi o długość instrumentu, tylko o sposób w jaki oni tych wkurwuzeli używają – kompletnie bez związku z tym co się dzieje na boisku. To właśnie jest sprzeczne z europejską tradycją kibicowania. Mówi się, że publiczność potrafi być dwunastym zawodnikiem – wuwuzele to właśnie zabijały swoim monotonnym brzęczeniem. Ja odetchnę z ulgą oglądając mecze LM bez nich. A afrykańskie tradycje niech sobie kultywują w Afryce. LM to produkt europejski.

 3. miskidomleka 2.9.2010, czwartek o 11:35:34

  @3m
  Rozumiem, rozumiem, i w ogóle to się zgadzam. Myślałem, że zaproponowanie Alphornu jest na tyle od czapy, że zwalnia mnie z oznaczania notki tagiem „tanotkaniejestnaserio” ;-)

 4. panopticum 2.9.2010, czwartek o 17:59:56

  Ja lubiłem wuwuzele, bo wszystkich wnerwiały.

 5. andsol 2.9.2010, czwartek o 20:22:52

  Wuwuzele są sprzeczne z naszymi narodowymi tradycjami, na wuwuzeli nie ma jak odtworzyć dźwięku k,ch oraz paru innych podstawowych w piłce nożnej.

 6. Akako 4.9.2010, sobota o 2:17:01

  Ja proponuje podhalanskie trombity jako instrument na euro2010…

%d blogerów lubi to: