Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

By przypadkiem nie pomóc Bolkowi, kopnij Lolka

Od środy pary jednopłciowe mogą składać papiery do ślubu w DC. Pierwsze śluby pewnie dziewiątego marca. Urzędnicy przygotowują się porządnie – spodziewając się dużej liczby zgłoszeń wynajęto dodatkowych pracowników, przygotowano się nawet na ściągnięcie posiłków w razie czego, zmieniono też procedury. W formularzu rubryczki z nazwiskiem groom i bride pytają teraz o nazwisko spouse. Sędzia na zakończenie ceremonii ogłosi nowożeńców legally married, a nie husband and wife. Jak to powiedział główny sędzia: „We want this court to serve the community and be in a position to add to the joy and excitement we expect to see in the couples who come to the court”.

Ale, jak pamiętamy, niektórzy mają z nowym prawem o małżeństwa homoseksualnych zagwozdkę. Katolickie organizacje charytatywne dostają pieniądze od miasta, więc muszą nowego prawa przestrzegać. I obawiając się, że nie daj Panie Jezu będą musiały dawać ubezpieczenie zdrowotne i inne benefits żonom i mężom żon i mężów, zboczeńcom jednym, groziły wycofaniem się z programów prowadzonych wspólnie z miastem.

Zmienili zdanie, znajdując wyjście zaiste salomonowe. Albo raczej herodowe: na wszelki wypadek rozdziabali mieczem wszystkie dzieci. Od wtorku, dzień przed wejściem w życie prawa zezwalającego na małżeństwa gejowskie, Catholic Charities przestają dawać ubezpiecznie zdrowotne małżonkom wszystkich nowozatrudnionych lub nowozaślubionych, homo czy hetero. Podpisano: prezes Catholic Charities, Edward Orzechowski. I kropka.

Comments are closed.

%d blogerów lubi to: