Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Nie bójcie się o walizki

Szanowny dziennikarzu, szanowna dziennikarko, wymyślający tytuły na portalu. Luk powozia nie jest tym samym co luk bagażowy. OK, znajomość techniki lotniczej może nie jest niezbędnym warunkiem zatrudnienia na waszym stanowisku. Ale odrobina pomyślunku może by się przydała. Czy zawartość waszych walizek przylatuje do celu zamarznięta na kość? Czy nie dziwi was, że w ogóle przylatuje? Wszak luki podwozia otwierają się gdy podwozie jest wysuwane przed lądowaniem. Nie zaskakuje was przeto, że po przylocie na lotnisku czekają na was walizki, a nie informacja „bagaż proszę sobie pozbierać 8 km w kierunku NNW od progu pasa 16R”?

Reklamy

4 responses to “Nie bójcie się o walizki

 1. t. 7.2.2010, Niedziela o 15:33:04

  pas 316R ???
  nie istnieje cos takiego !!!!

  ps:
  jesli juz to 31R

 2. miskidomleka 7.2.2010, Niedziela o 16:02:59

  Oczywiście, przepalcowałem się, miało być 16R. Już poprawiam.

 3. futrzak 8.2.2010, Poniedziałek o 15:53:52

  czepiasz sie.
  Ja niedawno znalazlam – tym razem na onecie – artykul, w ktorym tlumacz albo autor zrobili z Rio de Janeiro stolice Brazylii….
  :)
  (ja sama jak tlumacze to poprawiam po autorze, jesli zauwaze bledy merytoryczne).

 4. shubhe 9.2.2010, wtorek o 14:43:47

  Zanim ktoś zacznie pisać cokolwiek powinien jako tako zorientować się w temacie czy problemie. Potem wychodzi, że luk bagażowy to to samo co luk podwozia. Eh.

%d blogerów lubi to: