Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Admirał, papież i korzenie

Czym się różni admirał od papieża?

Porównajmy: nawet armia amerykańska, nawet amerykański admirał zaczyna dostrzegać, że wyrzucanie gejów za bycie kim są (jak również hipokrytyczne pozwalanie im na służbę w wojsku, o ile nie powiedzą kim są i nikt ich nie wyklepie) jest cokolwiek nie ten tego w dzisiejszych czasach, i czy to z przywoitości, czy z braku kandydatów na mięso armatnie, czy pod naciskiem Baracka – przymierzają się do osiągnięcia normalności.

A papież jakby nigdy nic zachęca swoich generałów i admirałów do walki z „misjonarską gorliwością” (misjonarską???) przeciw proponowanemu brytyjskiemu Equality Bill. Wprawdzie chyba już się wycofali z durnego twierdzenia, jakoby ustawa zmuszała ich do przyjmowania w szeregi księży kobiet (błeee) i gejów (tfu!). Co oczywiście jest nieprawdą (a szkoda! należałoby się!). Ba, dzięki ustawie katolicy będą mogli poślubić angielskiego króla czy królową nie porzucając wiary ani nie powodując wyrzucenia małżonka z pracy! A papista mógłby nawet wstąpić na brytyjski tron*!

Ale to nie wystarcza: Religious leaders have voiced concern that the Equality Bill could force churches to employ sexually active gay people and transsexuals when hiring staff other than priests or ministers.

O bobrze! Nie dość że gej w bibliotece parafialnej czy z miotła w kruchcie, to jeszcze taki co był wcześniej kobietą! I w dodatku uprawia seks!!!

Benek w swoich pokrętnych koncepcjach byłby nawet śmieszny, gdyby nie był przerażający: In some respects it [Equality Bill] actually violates the natural law upon which the equality of all human beings is grounded and by which it is guaranteed. Znaczy, równość gejów łamie równość ludzi. Pachnie mi to rozumowaniem cokolwiek ustawonorymberskim. Benek, może oderwij się wreszcie od swoich korzeni…

Nie pierwszy raz piszę o organizacjach katolickich domagających się dla siebie wyłączenia spod praw równościowych, licencji na dyskryminowanie.

* Co więcej, papiści i kobiety nie będą automatycznie wyprzedzani przez młodszych anglikanów z jądrami w kolejce do tronu. Świat staje na głowie!

Reklamy

Comments are closed.

%d blogerów lubi to: