Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

O przewadze systemów rozproszonych

W nawiązaniu do notki o AeroTrain (i spełniając obietnicę wpisaną w tamtejszych komentarzach) wracam do tematu komunikacji między terminalami na IAD.

System rozproszony – mobile lounges, całkowicie niezależne pojazdy, poruszające się po modyfikowalnych trasach, z licznymi miejscami dokowania (kilka na terminal), zastąpiono (nie całkiem, jak pamiętamy) systemem skupionymAeroTrain, pojazdami zdolnymi do poruszania się tylko po jednej trasie, ze stosunkowo nielicznymi (0 do 1 na terminal) miejscami do wsiadania i wysiadania.

Pierwszy skutki tej systemowej zmiany już się pojawiły. W środę, drugiego dnia pracy AeroTrain, strażak zostawił niezamknięte drzwi w jednym z tuneli. Zgodnie z procedurami, ruch został wstrzymany i system skupiony nie działał przez 41 minut. W niedzielę, piątego dnia, woda z pękniętej rury zalała peron stacji w terminalu A, wyłączając tę część systemu skupionego z ruchu na 2,5 godziny.

W obu wypadkach sytuację uratował niemal 50-letni system rozproszony, pasażerów woziły mobile lounges. Które, jak to ujął ztrewq, rulezują!

Reklamy

Comments are closed.

%d blogerów lubi to: