Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Żurnaliści 2.0

Że kompetencja (merytoryczna, intelektualna, językowa, ortograficzna, itd.) żurnalistów portalowych jest na zazwyczaj na żenującym poziomie to nie nowina.

Dziś jednak przeszli na nowy poziom. Nie dość, że tutaj zrobili po błędzie we wszystkich występujących w tekście nazwiskach (Wilhelma Brasse i Rudolfa Hössa), myląc tego drugiego z zupełnie innym Rudolfem o podobnym nazwisku – to jeszcze mój komentarz zwracający uwagę na te błędy usunęli*, a błędów, jak dotąd, nie poprawili. Dziennikarstwo na najwyższym poziomie.

* co ciekawe, nie usunęli wcześniejszego komentarza innego czytelnika, który wskazał na jeden z tych błędów. Komentarz ten jest napisany dość subtelnie, przypuszczam, że nie pojęli o co szło…

EDIT: teraz jest już więcej komentarzy wskazujących oba błędy. Ciekawe, czy przetrwają, no i czy tekst kiedyś zostanie poprawiony.

EDIT 2: poprawili tekst, komentarze żyją

Reklamy

2 responses to “Żurnaliści 2.0

  1. sporothrix 18.12.2009, piątek o 12:56:41

    WilCHelm jest przecudny :-D

  2. Dorothy 19.12.2009, sobota o 6:08:49

    Wilchelm. Aż boli patrzeć. Powoli zaczynam wierzyć, że jak człowiek do niczego w życiu się nie nadaje to zostaje żurnalistą internetowym.

%d blogerów lubi to: