Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Czytajcie, a znajdziecie

About 300 protesters held a candlelit protest outside a Glasgow theatre over the staging of a play which portrays Jesus as a transsexual.[…]  The Christian protesters gathered outside the theatre ahead of the opening night of the production on Tuesday. „Jesus Queen of Heaven”, which runs until Saturday, is written and performed by transsexual playwright Jo Clifford. The demonstrators sang hymns and waved placards. One read: „Jesus, King of Kings, Not Queen of Heaven.” Another said: „God: My Son Is Not A Pervert.”

za BBC

 

Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.

za pewnym Pawłem

 

Coś mi tu trochę zgrzyta…

Nawet jeśli nie dosłownie (wszak słowa Pawła dotyczą „ochrzczonych w Chrystusie”, a nie samego Jezusa), to idea chyba gdzieś się zapodziała.

Reklamy

8 responses to “Czytajcie, a znajdziecie

 1. ekolog 4.11.2009, środa o 12:42:21

  Zbliżone klimaty – http://img88.imageshack.us/img88/453/e8f3cfa9ef.jpg
  Te biodra, ten rumieniec, ten mały palec lewej ręki! Obraz namalowany na suficie jednego z kościołów na Gotlandii :D

 2. sporothrix 4.11.2009, środa o 12:51:14

  Idea to się zapodziała głównie tutaj: Another said: “God: My Son Is Not A Pervert.” Smutne.

 3. Irena 4.11.2009, środa o 13:45:49

  A mnie to zdanie: “God: My Son Is Not A Pervert.” rozśmieszyło do łez. Wyobraziłam je sobie wypowiedziane wysokim, oburzonym tonem. Dokładnie takim, jak słowo „pervert” w piosence „The Internet Is for Porn”.

 4. ztrewq 4.11.2009, środa o 17:41:34

  Prawdę powiedziawszy, to ja bym zostawił komentowanie za pomocą Biblii Janowi Turnauowi i innym, którzy w jej słowa wierzą :-)

  Zresztą, nawet, gdyby im się ta idea nie pogubiła i pozostawaliby w zgodzie ze słowem i duchem Biblii, to i tak mieliby dość różności, żeby wypisywać je na plakatach. Na przykład 1 Tm 2, 15-16 albo 1 Kor 14, 34, żeby pozostać przy świętym Pawle.

 5. sporothrix 4.11.2009, środa o 17:57:45

  @ Ztrewq

  Są tu tacy, którzy, owszem, komentują i wierzą. W Boga, a nie w „słowa” Biblii, bo to zakłada, że trzeba by wszystko w tej Biblii przyjmować dosłownie. Są chrześcijanie, którzy tak robią, ale wielu jest tez takich, którzy widzą, że pewne rzeczy pisane w Biblii są, powiedzmy, niezgodne z jej duchem, a zgodne raczej z mentalnością ludzi, którzy żyli w tamtych czasach. Fragmenty, które Ty podajesz, są jeszcze nie bardzo drastyczne, można znaleźć gorsze. A duch jest tutaj: On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Mt 22, 37-40)

 6. ztrewq 5.11.2009, czwartek o 4:54:55

  Są tu tacy, którzy, owszem, komentują i wierzą. W Boga, a nie w “słowa” Biblii, bo to zakłada, że trzeba by wszystko w tej Biblii przyjmować dosłownie.

  OK, przepraszam wszystkich. Dokonałem nieuprawnionego założenia.

  Co do drastyczności fragmentów — tak, wiem, ja kiedyś miałem fazę i przeczytałem całą Biblię Tysiąclecia (zamierzam to zrobić kiedyś jeszcze raz, tym razem z żółtym markerem). Ale chciałem cytatów z Pawła, a te akurat byłem w stanie znaleźć naprędce.

  Biblię można interpretować jak się chce. Ale pozostając w zgodzie z współczesnym duchem Biblii, i naukami Kościołów, i tak można wyrażać opinie, z którymi ja osobiście się nie zgadzam. Na przykład w kwestii kolejności dwóch przykazań, które cytujesz. To tylko chciałem powiedzieć.

 7. sporothrix 5.11.2009, czwartek o 13:16:23

  @ Ztrewq
  Biblię można interpretować jak się chce. Ale pozostając w zgodzie z współczesnym duchem Biblii, i naukami Kościołów, i tak można wyrażać opinie, z którymi ja osobiście się nie zgadzam. Na przykład w kwestii kolejności dwóch przykazań, które cytujesz. To tylko chciałem powiedzieć.

  Doskonale to rozumiem. Ja z kolei chciałam zauważyć, że to był jeden z cytatów pokazujacych ducha Biblii. Są i inne. Np. te, które cytuje Synafia na moim blogu (Łk 6, 27-28; Łk 6, 31-35)

 8. synafia 6.11.2009, piątek o 8:10:52

  „Są tu tacy, którzy, owszem, komentują i wierzą. ”
  Dzień dobry. J :)a też jestem.

  Czy Jezus mógłby być transseksualny, to nie wiem, nawet jednak gdyby był, to wierzymy (my chrześcijanie) w jego naukę i w jego boskość, a nie w jego płeć. Płeć Chrystusa na głoszone przezeń nauki średnio ma wpływ. Pytanie, czy Bóg może mieć płeć? Sensownie wydaje mi się stwierdzić, że na temat Boga nic się powiedzieć nie da na pewno z ludzkiej perspektywy, ale byłabym skłonna wierzyć, ze Bóg nie ma płci lub tez jest płci obojga.

%d blogerów lubi to: