Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Może jeszcze ich pogłaskać po główkach

Ciąg dalszy tej historii (niestety link do artykułu w poprzedniej notce przestał już działać).

Rodzice, którzy zamordowali swoją 11-letnią córkę odmawiając jej pomocy lekarskiej w chorobie (nawiasem mówiąc, prostej do okiełznania przez współczesną medycynę – cukrzycy), którzy zamiast ruszyć tyłki po lekarza modlili się nad umierającą dziewczynką, którzy pomoc wezwali dopiero jak przestała oddychać – dostali po pół roku w areszcie rozbite na sześć lat, miesiąc rocznie. I przez 10 lat mają nadzór, w ramach którego pielęgniarka ma raz na 3 miesiące badać te z ich małych dzieci, które jak dotąd przeżyły, oraz mają nakaz pójścia z dzieckiem do lekarza w wypadku „serious injury” – zaiste ciężka kara, to przecież psi obowiązek rodzica…

Że adwokat morderców ich broni, to poniekąd zrozumiałe, choć stwierdzenie: My client sees spiritual treatment as the proper medicine and I suspect the people who want harsher punishment see Western medicine as the proper medicine, I guess therein lies the difference jest bezczelnym kłamstwem. The difference, panie papuga, leży w skuteczności zachodniej medycyny i kompletnej nieskuteczności durnych zabobonów.

Ale najbardziej wstrząsająca jest decyzja sędziego, który zamiast odebrać pozostałe dzieci tym idiotom zanim je też pozabijają w imię boże, nazwał ich very good people i pouczał ich, że powinni tylko zastanowić się czego bóg od nich chce i jak działa. Bo biedactwa podjęli bad decision. No i dał 6 miesięcy, choć groziło (i chyba należało się) 25 lat. Czekamy na apelację.

6 responses to “Może jeszcze ich pogłaskać po główkach

 1. kwik 7.10.2009, Środa o 14:41:29

  No cóż, zagrażają chyba tylko swoim dzieciom (niedługo pełnoletnim) i sobie. Będą się odwoływać, uważają, że sąd ich skrzywdził. Tu jest strona tych dobrych ludzi:
  http://www.opentheglorygates.com

 2. miskidomleka 7.10.2009, Środa o 15:59:25

  O rany, mają czelność walnąć wspomnienie o córce, i napisać o jej śmierci tylko „Now that you made it to heaven before us, I can imagine you’re helping the angels and Jesus get everything ready for our arrival. ”

  Żeby choć napisali coś w guście „przepraszamy cię za cierpienie i śmierć”

 3. kwik 7.10.2009, Środa o 16:24:04

  Ale dlaczego? We własnym mniemaniu mają czyste sumienie, kochali córkę, modlili się za nią. Na pewno nigdy do nich nie dotrze, że własną głupotą zabili córkę. Zresztą byłoby to dla nich najgorszą karą.

 4. futrzak 7.10.2009, Środa o 16:26:21

  Debile, ale jeszcze wiekszy debil sedzia, ktory ten wyrok zasadzil.
  Powinni im odebrac reszte dzieci – ale oczywiscie sie tak nie stanie, bo tu nie chodzi o wielkie pieniadze a TYLKO o zdrowie i zycie dzieci.

  Ciekawe, czy jakby zlapano tatusia, ktoryby w ramach „zarliwej wiary” gwalcil swoja corke, to sad tez dalby mu tylko 6 miesiecy? A moglby sie powolywac na religie, w/g ktorej kazirodztwo zapewnia pomyslnosc rodzinie.

 5. sendaianonymous 8.10.2009, Czwartek o 6:08:18

  @ futrzak: byla gdzies w zeszlym roku taka sprawa, ze bodaj australijski kaznodzieja gwalcil swoje dwie nieletnie corki. Dostal wyrok w zawieszeniu, bo „zona i wspolnota go wspieraly”, wiec na pewno „nie stanowil dla nikogo wiecej zagrozenia”.
  Jak wroce do domu, znajde link potem.

  I tak dobrze, ze w ogole zostali ukarani:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Faith_healing#United_States_law

 6. futrzak 8.10.2009, Czwartek o 15:58:06

  sendaia:
  ohyda :((((

  mysle, ze gdybym byla na miejscu corek tego pop.. kaznodziei to zaraz po dojsciu do pelnoletnosci podalabym ojca do sadu cywilnego. O odszkodowanie i to DUZE.

%d blogerów lubi to: