Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Kokietuje

Może cynicznie, może tylko dla ugrania głosów i przypomnienia się w mediach, ale jednak: Andrzej Olechowski proponuje w programie SD zajęcie się tradycyjnie ignorowanymi na polskiej scenie politycznej problemami.

Równouprawnieniem kobiet – i to oddając stworzenie konkretnych koncepcji organizacjom kobiecym, a nie decydując za nie (!).

Oraz związkami homoseksualnymi – proponując rozwiązanie wielce ostrożne, obejmując nim (zapewne dla złagodzenia wymowy) „osoby porzucone przez rodzinę” i natychmiast zastrzegając, że to nie małżeństwo. Ruch żałośnie nieśmiały, ale nawet taki kroczek w stronę legalizacji małżeństw homoseksualnych w polskich warunkach jest chyba godzien pochwały. Zwłaszcza ze strony mediów lewicowo-liberalnych.

Zajawka tej informacji na portalu blisko związanym z lewicowo-liberalną gazetą:

olechowski

Reklamy

5 responses to “Kokietuje

 1. gej-niegej 22.9.2009, wtorek o 16:10:54

  «Olechowski proponuje stworzenie instytucji „przybrania osoby bliskiej”. Polegać ma to na tym, że dwie bliskie sobie osoby rejestrowałyby się w Urzędzie Stanu Cywilnego, a po trzech latach uzyskiwałyby te same uprawnienia co osoby spokrewnione w pierwszym stopniu»
  Wow, czyli może sobie taki gej innego geja usynowić jakby? Po trzech latach od „przybrania”. To ma być obietnica wyborcza??? Obiecać każdemu tysiąc złotych to populizm, ale jak nazwać obiecanie wszystkim po pięć groszy?
  Jakby mi ktoś dał w mordę.

 2. miskidomleka 22.9.2009, wtorek o 18:55:02

  W sumie racja, choć na tle oferowanych przez większość polskiej polityki 0 gr do -(minus!) 500 zł, nawet 5 gr z ust polityka nielewicowego zaskakuje pozytywnie. Propozycja jest bardzo marna, ale sam fakt poruszenia tematu przez tę stronę sceny jest coś wart.

  Mnie najbardziej (in minus) poruszyła tutaj deprecjonująca reakcja lewicowo-liberalnego portalu.

 3. krzysztof_nawratek 23.9.2009, środa o 2:41:04

  ale skad pomysl ze GW jest liberalno-lewicowa?
  czytasz przeciez gazety ukazujace sie w innych krajach – czy rzeczywiscie GW blizej do Guardiana czy do Daily Telegraph?
  moim skromnym zdaniem, GW jest gazeta (i portalem) populistyczno centro-prawicowym, i to od dawna…

 4. kwik 23.9.2009, środa o 4:21:25

  Po pierwsze trzeba zaistnieć w mediach. Ale chodzi nie tyle o pary homoseksualne co o zaprzyjaźnione staruszki:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7068308,Olechowski__Nie_bede_sie_wydurniac_zglaszajac_swoja.html

 5. miskidomleka 23.9.2009, środa o 8:40:34

  krzysztof_nawratek:

  kwestia punktu odniesienia, nie? Moje odczucie jest takie, że na tle polskiego mainstreamu GW jest lekko lewicowa. Ten sam punkt odniesienia czyni głęboko w sumie konserwatywną propozycję Olechowskiego jednym z nielicznych kroków w stronę poprawienia sytuacji par homoseksualnych.

  kwik:

  swoją drogą, dość dziwny koncept „zaistnienia” doświadczonego (lub przynajmniej jadącego na wizerunku doświadczenia) polityka. Teraz wygląda, jakby zgłosił to wyłącznie dla staruszek i – biedactwo – nie zauważył, jak to będzie odebrane. A może jakiś biskup zadzwonił z ultimatum ;-)?

%d blogerów lubi to: