Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Atom do gazu

Kilkadziesiąt tysięcy osób demonstrowało w Berlinie przeciwko energetyce atomowej, domagając się likwidacji elektrowni jądrowych na całym świecie. […] Według różnych sondaży nieco ponad połowa Niemców opowiada się za dotrzymanie harmonogramu rezygnacji z energii atomowej do 2021 r.

Brawo!

Tylko, jakie państwo proponujecie alternatywy? Gaz z jego emisją CO2?  Efekt cieplarniany, obiło się coś takiego o uszy?

Może wągiel, gołąbeczko? CO2, pyły, w tym radioaktywne (tak!), i jeszcze CH4 z kopalnictwa, kolejny gaz cieplarniany?

Hydroelektrownie, geotermia, słońce, wiatr? Każde drogie, nie do zastosowania na skalę w pełni zaspokajającą potrzeby, i każde z własnym problemami, włączając takie czy inne negatywne wpływy na środowisko?

To co, gasimy światło, wyłączamy fabryki i wracamy do Piasta Kołodzieja i Karola, hm, Młota?

Reklamy

One response to “Atom do gazu

 1. telemach 9.9.2009, środa o 10:10:17

  Nic nie rozumiesz. Ludzie chcą aby było dobrze.
  Jak można się przeciwstawić takiemu wezwaniu?
  ;-)

  A tak na poważnie to musiałbyś się cofnąć o 30 lat w historii RFNu aby to na pozór niepojęte zjawisko zrozumieć i prześledzić wojnę domową o Gorleben i Brockdorf z lat 77-80.

  Akurat okazało się że wtedy Ci którzy protestowali mieli rację i Niemcy po 30 latach muszą ogłosić bankructwo tysiącletniego projektu składowania odpadów. Katastrofa.

%d blogerów lubi to: