Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Realpolitik?

Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny były testem polskiej polityki zagranicznej. Moim zdaniem Polska ten test oblała. Dała sobie wmówić Putinowi, że pakt Ribbentrop-Mołotow dotyczy tylko Rzeczypospolitej i ZSRR. O tym, że przewidywał wchłonięcie krajów bałtyckich, podział Rumunii, że miał straszliwe konsekwencje dla Ukraińców i Białorusinów – nie padło ani słowo.

Wydaje się, że Polska poświęciła tu część prawdy, by uzyskać zbliżenie z Rosją. Poświęciła sąsiadów na rzecz jakiejś Realpolitik. (wytłuszczenia mdm)

Audrius Baculis w GW

Pochlebna opinia. Czuję jednak, że Baculis się myli. Że profesjonalni polscy politycy nie uprawiali mocarstwowych gier, a najzwyczajniej zapomnieli, lub nigdy nie wiedzieli, że knowania R. z M. kogokolwiek poza Polską dotyczyły.

Rumunii? Gdzie w ogóle jest Rumunia??

Reklamy

3 responses to “Realpolitik?

 1. Jurgi Filodendryta 3.9.2009, czwartek o 5:32:54

  Przyznam szczerze, że sam o tym nie wiedziałem. Po prostu chyba nigdy się w Polsce o tym nie mówiło. Że pakt dotyczył krajów bałtyckich itd. – to logiczne i można się domyślić. Ale że Rumunii, to dla mnie nowość.

 2. andsol 3.9.2009, czwartek o 14:08:03

  Ale gdyby Rumun wykazał się niewiedzą jak bardzo bitwa pod Grunwaldem zmieniła historię Europy oraz Oceanii, dowiódłby, że z niekulturalnego jest narodu.

  Aha, moja nieznajomość tekstu paktu była taka jak u Jurgi. Niestety.

 3. Jurgi 4.9.2009, piątek o 9:40:49

  Niewykluczone, że np. w szkole była o tym szczególe mowa, ale kto by zapamiętał…

%d blogerów lubi to: