Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

My zdies’ megalomanty

Gazeta.pl: „Niesmaczny żart z Polaków prezentera BBC”. Pomińmy na razie marną gramatykę (Polacy własnością prezentera BBC?), pomińmy łamanie standardu oddzielania opinii od informacji (słowo „niesmaczny” w tytule czysto informacyjnej notki). Zauważmy tylko znacznie porządniejszą pod tym względem wersję Rzepy.

IAR: „Pod klipem jest wiele komentarzy Polaków, ostro krytykujących Jeremy’ego Clarksona”.

„Clarkson żartuje z Polaków”, „Skandaliczny żart wywołał już falę protestów”, „Głupi żart z Polaków” – eFakt (dobra, tu nie należało się spodziewać zbyt wiele).

Onet: „Top Gear: głupi żart z Polaków” (tak jest opisany link z głównej strony, sama notatka ciut spokojniejsza)

Gadu-Gadu: „Top Gear naśmiewa się z Polaków”.

Uch.

Obejrzałem filmik – i dla mnie w co najmniej równym stopniu jak z Polaków żartuje on z Niemców. Czy w Niemczech też są protesty?

Reklamy

5 responses to “My zdies’ megalomanty

 1. hjuston 5.8.2009, środa o 11:02:19

  clarkson generalnie nasmiewa sie ze wszystkich. ze swojego premiera tez. i tam jakos nikt nie protestuje. zdziwilo mnie troche to oburzenie, bo w sumie filmik jest calkiem zabawny.

 2. miasto-maßa-maszyna 5.8.2009, środa o 11:10:18

  W Niemczech nie zauważyłem, by ktoś w ogóle ten filmik odnotował. Anglicy drą łacha z Niemców przy każdej okazji, więc to żadna sensacja (by wspomnieć tylko scenę ze Snatcha). Ale np. pod tą reklamą:

  można przeczytać komentarze Niemców oburzających się, że użyto orła z okresu III Rzeszy (Reichsadler) a nie współczesnego Bundesadlera.

 3. kwik 5.8.2009, środa o 16:29:50

  Clarkson nas lubi, kiedyś nawet testował Poloneza:

 4. bigapple1 6.8.2009, czwartek o 19:10:49

  ech. doprawdy coraz częściej się zastanawiam, czy jest jeszcze gdzieś na świecie nacja tak przewrażliwiona na własnym punkcie… a może ogłoszono gdzies jakis wszechświatowy konkurs na to, kto się będzie częściej obrażał i awanturował, w którym nagrodą jest skok cywilizacyjny, a ja nic o tym nie wiem??

 5. miasto-maßa-maszyna 7.8.2009, piątek o 11:30:04

  @bigapple1
  doprawdy coraz częściej się zastanawiam, czy jest jeszcze gdzieś na świecie nacja tak przewrażliwiona na własnym punkcie…

  Myślę, że w tej kategorii Serbowie i Chorwaci mogą z powodzeniem stawać z nami w szranki.

%d blogerów lubi to: