Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Unicode trudna język

Blog Miski do mleka nie bywa (jeszcze? ;-) ) cytowany przez mainstreamowe media, ale został zacytowany automatyką (pingbackami czy innymi trackbackami) pod tekstem CNN zlinkowanym w poprzedniej notce.  W cokolwiek, hm, pokręcony sposób:

miski w cnn

Cóż, CNN najwyraźniej nie dojrzał do stosowania tak nowoczesnej i zaawansowanej technologii jak Unicode. W nagłówku strony stoi jak byk:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html;
charset=iso-8859-1">

i biedna przeglądarka się do tegoż nakazu stosuje wyświetlając to co widać powyżej.  Wystarczy jednak nakazać jej zinterpretować stronę jako Unicode, i mimo CNN-owskiego zacofania polskie literki pokazują się w pełnej krasie:

cnn po polsku

A zdjęcia miejsc lądowania Apollo, których domagał się autor bloga Exposing PseudoAstronomy (też się to zacytowało na CNN, vide pierwszy screenshot), już są.  ~/.Trash zlinkował je, a i na Exposing PseudoAstronomy się w końcu pojawiły. Każdy chyba jednak tropiciel spisków od razu pozna, że to marne podróby ;-).

Reklamy

2 responses to “Unicode trudna język

  1. Jurgi Filodendryta 17.7.2009, piątek o 23:37:49

    • Jejku, jeśli za miniaturę ilustracji odpowiada u ciebie jakiś automat, to go wyrzuć. :( Miniatura jest prawie 6× większa od pełnorozmiarowego!

    • Kłopoty z unicode to niestety jeszcze norma. Strona bez obsługi unicode od razu traci w moich oczach, bo nie można używać normalnych cudzysłowów, znaku mnożenia, czy dzielenia. I mojego ulubionego wielokropka…

  2. miskidomleka 17.7.2009, piątek o 23:46:33

    Hm. Znaczy u ciebie miniatura waży więcej niż pełny? Jak ja zapisuję lokalnie miniaturę i pełny przez prawoklik, to miniatura waży mniej. Ale za to oba zapisują się jako bitmap, mimo, że w pasku adresu jest png. Dziwne. Coś później pokombinuję, ale nie ma specjalnie możliwości modyfikowania endżinu wordpressa, więc może nic z tego nie będzie.

%d blogerów lubi to: