Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Bat na kibica. Też.

Jak donosi z Gdańska Sławomir Sowula, by oskarżyć kibiców-zadymiarzy tamtejsza prokuratura posłużyła się orzeczeniem Sądu Najwyższego z roku 1935. Okresu rozkwitu demokracji i wolności w Polsce. Ten, kto jest częścią duchową tłumu, z tym tłumem współczuje, przyczynia się do wytworzenia nastroju, np. okrzykami, biciem braw, okazywaniem zadowolenia lub niezadowolenia z pewnych działań, jest do pewnego stopnia częścią zbiorowego organizmu, jakim jest tłum spełniający przestępstwo.

Dziś kibice, jutro każdy uczestnik demostracji antyrządowej, podczas której jeden chuligan lub policyjny prowokator rzucił mutrą w policjanta?

A artykuł 42 ust. 1 Konstytucji RP (Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko!), zamiatamy pod dywan. Nie pierwszy, nie ostatni.

2 responses to “Bat na kibica. Też.

  1. Jurgi 13.6.2009, sobota o 12:40:54

    Cóż, demokracja polska w II RP była mocno… nierozwinięta, na co dowodem choćby zabójstwo pierwszego prezydenta RP, Gabriela Narutowicza, którego endecki maniak (a zarazem genialny malarz) zastrzelił z tego powodu, że (sam bezpartyjny i neutralny) dostawszy głosy lewicy i mniejszości narodowych zwyciężył kandydata prawicy.

  2. miskidomleka 13.6.2009, sobota o 13:31:42

    Dlaczego więc teraz czerpie się z tego niedorozwinięcia?

%d blogerów lubi to: