Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Przerażający mordercy drozdów

Z pewnego forum:

Moj syn (kl.6) […] przyniosl ostatnio flyer ze szkoly z ksiazkami. Oto tytuly […] „To kill the mockingbird” […] To tylko tytuly z pierwszej strony, dalej wole nie zagladac. Byc moze to wartosciowe ksiazki ale tytuly sa wrecz przerazajace.  […]. Coraz wiecej rzeczy zaczyna mnie w tym kraju [USA – mdm] irytowac :(

Reklamy

5 responses to “Przerażający mordercy drozdów

 1. ania 7.4.2009, wtorek o 10:55:22

  No coz, widocznie ta osoba nigdy nie czytala tej ksiazki i nie wie o co chodzi z tym drozdem.

 2. AnetaCuse 7.4.2009, wtorek o 11:47:29

  Niezle sie usmialam, w przeciwienstwie do wczorajszego wpisu „Kult trupa.” Ten ostatni dal mi do myslenia, ale tez przygnebil. Do zadnych sensownych wnioskow niestety nie doszlam. Przyzwyczajenie? Kultura? Wewnetrzna potrzeba pozegnania zwlok?

 3. miasto-masa-maszyna 7.4.2009, wtorek o 12:31:14

  @topic
  O k…a ;-)

  @AnetaCuse
  Tak, kultura. Obyczaje pogrzebowe to chyba w ogóle były jedne z pierwszych przejawów tejże w jakimkolwiek przypadku, więc trudno się dziwić, że mamy to wkodowane na bardzo głębokim poziomie świadomości o ile nie podświadomośc.

 4. miskidomleka 7.4.2009, wtorek o 14:00:27

  Chyba nie wiemy, czy były pierwsze. Były pewnie pierwsze, po których zostały ślady. Do pierwszych mogło być na przykład oplotkowywanie kolegów… To też się dość mocno chyba wkodowało ;-)

 5. miasto-maßa-maszyna 8.4.2009, środa o 3:43:09

  Nie napisałem, że pierwsze, tylko jedne z pierwszych :-P

%d blogerów lubi to: