Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Wszystko jest w wodzie!

Niezły artykuł w Gazecie Wyborczej, tłumaczący dość zwarcie i przystępnie, dlaczego homeopatia to kłamstwo. Pewnie jak zwykle bezskutecznie, umysły głupców są nader lepkie i bzdury do nich łatwo lgną. Ale może jednak komuś się odrobina prawdy wsączy.

Dorzucę jeszcze jeden argument, którego w artykule zabrakło. Cząsteczki wody krążą w przyrodzie, przemieszczając się do i z oceanów, chmur, rzek, wód podziemnych,  roślin, zwierząt, bakterii. W trakcie tych podróży woda styka się z cząsteczkami rozmaitych związków, w tym także rzekomo homeopatycznie wartościowych.  Po czym jest wielokrotnie rozcieńczana, mieszając się z wodą tychże deszczy, stawów, mórz i organizmów. Spełnione są więc warunki powstania homeopatycznej „pamięci zapisanej w strukturze wody”. Wynika stąd, że  w strukturze każdej cząsteczki wody zawarta jest homeopatyczna „pamięć” o niesłychanie wielkiej liczbie różnych występujących na Ziemi cząsteczek. Wniosek – kranówa jest lepszym lekiem homeopatycznym niż oscillobzdurzynum z twojej apteki. A o ileż tańszym (choć równie nieskutecznym)!

2 responses to “Wszystko jest w wodzie!

  1. bart 5.4.2009, Niedziela o 3:39:43

    Jest jeszcze do spełnienia jeden warunek, czyli potrząsanie. Oczywiście może ono wystąpić w przyrodzie – i na pewno występuje. Pijąc wodę, wciągamy więc homeopatyczny miszmasz. Część substancji leczniczych wdrukowała się zbyt słabo, bo występuje w zbyt małym rozcieńczeniu, część z kolei uległa zbyt słabemu potrząsaniu. Reszta, czyli efekt prawidłowego procesu, występująca we właściwym rozcieńczeniu i wstrząśnięta, bije się o miejsce na cząsteczkach wody, znosi wzajemnie swoje lecznicze efekty i wzmacnia efekty uboczne konkurentów.

    Chyba że to jednak Tekieli ma rację i aby lek homeopatyczny działał, potrzebna jest ludzka wola i szatańska inwokacja podczas magicznego potrząsania.

  2. miskidomleka 5.4.2009, Niedziela o 18:17:16

    znosi wzajemnie swoje lecznicze efekty i wzmacnia efekty uboczne A toś mnie nastraszył. Chyba przestanę wodę pić.

%d blogerów lubi to: