Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Biskupi analfabeci

Dziennik donosi: „Episkopat oczekuje od rządu wyjaśnień, dlaczego w projekcie nowej ustawy medialnej nie ma artykułu o respektowaniu wartości chrześcijańskich”

Wyjaśnień? Od rządu? Tu macie, analfabeci, wyjaśnienie! Rozdział I, Art. 25, ust. 1 i 2!

Jeszcze jeden smaczek, za Dziennikiem:
„[…] pojawił się w [projekcie ustawy o mediach publicznych] przepis mówiący o przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu m.in. na orientację seksualną.
”Taka zmiana otwiera drogę do narzucenia Polsce przez Unię Europejską rozwiązań legalizujących małżeństwa homoseksualne” – twierdzi bp Tadeusz Pieronek”

Może Episkopat wprowadziłby jakieś kryteria czy egzaminy, gwarantujące minimalną chociaż inteligencję u biskupów? Przecież mowa o dyskryminacji w mediach publicznych, o ile mi wiadomo, TVP z Polskim Radiem, mimo całej swej potęgi, nie są władne zalegalizować małżeństw takich czy innych…

Reklamy

2 responses to “Biskupi analfabeci

  1. futrzak 30.3.2009, Poniedziałek o 13:19:23

    Pieronek nie taki glupi. Stosuje znana taktyke. Oczywiscie WIE ze media ze zmiana prawa nie maja nic wspolnego, ale nie o to chodzi.

    Jak sie narobi szumu w mediach, zacznie machac lapami, w ten sposob zamanifestuje sie, ze klimat do jakichkolwiek zmian w tej kwestii ze strony kosciola jest na NIE (tak jakby kiedys byl inny haha).

    Nastepny populistyczno-demokratyczny rzad nie bedzie planowal wprowadzac jakichkolwiek zmian gdziekolwiek, bo przeciez zalezy im na glosach tych, co pojda glosowac tak, jak im ksiadz z ambony kazal…

  2. miskidomleka 30.3.2009, Poniedziałek o 13:59:45

    Wiem, że głupi nie jest, to było ironiczne :-)

%d blogerów lubi to: