Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Uzupełnienie o kazirodztwie

W nawiązaniu do niedawnej notki, której pisania nie poprzedziłem, jak widać, wystarczającym researchem: są kraje, w których kazirodztwo nie jest karalne. Może niedługo Rumunia, a już teraz Francja, Portugalia i Hiszpania.

Jak to wygląda w trzech ostatnich jeszcze spróbuję doczytać, stanowisko władz rumuńskich, choć depenalizacyjne, jest jednak (wg. zlinkowanej notki) cokolwiek niepokojące: „Według rumuńskich władz z kazirodztwem – definiowanym jako stosunki seksualne pomiędzy osobami zbyt blisko spokrewnionymi, aby się legalnie pobrać – należy walczyć za pomocą środków medycznych i społecznych, a nie po przez sankcje” [po przez  – ortografia oryginalna by gazeta.pl].

Niepokojące, bo: dlaczego walczyć? I jakie by to były środki, przymusowa kastracja chemiczna (medyczne) i oplakatowywanie ulic podpisanymi zdjęciami babci z wnuczkiem, żeby się opamiętali (społeczne)? 

Więcej i dokładniej niż na polskim wiodącym portalu tutaj. Powyższe zdanie o środkach medycznych i społecznych jest uzupełnione o następującą daleko idącą deklarację: „because incest is based on pathological factors”.

Parę opinii „zwykłych osób”, od natchnionego religią miłosierdzia „zamiast uprawiać [taki] seks niech się lepiej modlą, ja bym ich wykastrowała” aż po zgniłoliberalny sprzeciw przeciwko aresztowaniu dorosłych osób, które robią to w zaciszu własnych domów, nie krzywdząc się nawzajem, przeczytajcie sobie sami pod linkiem.

Proszę jeszcze zwrócić uwagę, że artykuł na Yahoo! News ilustrowany jest – oczywiście – zdjęciem Fritzla, jakby kazirodztwo było najważniejszym czynem, jakiego się dopuścił. Vide wcześniejsza notka, nie będę się powtarzał.

Reklamy

Comments are closed.

%d blogerów lubi to: