Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Nowoczesna pomoc staromodnym

Potrzebowałem papieru milimetrowego. Tak, wiem, teraz to się panie kąpiuterem wykresy rychtuje, w kolorkach, trzydeach i czym dusza zapragnie. Jednak mnie było trzeba staromodnego papieru milimetrowego do narysowania czegoś ręką własną. Komputerem to akurat rysować byłoby trudniej i dłużej.

I skąd taki papier wziąć? Powiedziałem sekretarce, by znalazła i kupiła. Ciężko było wytłumaczyć o co chodzi, zwłaszcza ideę milimetra, ale zaczęła szukać „graph paper”. Znalazła tylko calowy i rzadki, raczej odpowiadający polskiemu „papierowi w kratkę”. W dodatku z inną gęstością kratek na każdej stronie kartki, 4 na cal i 5 na cal – ktoś rozumie po co takie dziwadło?

Dziś przełamałem staromodne uprzedzenia i poszedłem po rozum do głowy, czytaj zacząłem grzebać w internecie. I hosanna, eureka, alleluja!

3 responses to “Nowoczesna pomoc staromodnym

 1. miasto-masa-maszyna 21.1.2009, Środa o 14:19:43

  Hah, to tak jak ja potrzebuję papieru nutowego, to sobie z Sibeliusa drukuję :-)

 2. hjuston 21.1.2009, Środa o 16:49:32

  trzeba bylo sie mnie zapytac. moj maz geolog ma w domu mase takiego papieru. uzywamy go ostatnio do robienia list na zakupy, bo szkoda wyrzucic a zuzyc trza.

 3. bigapple1 22.1.2009, Czwartek o 15:15:13

  hehe, i niech mi ktos jeszcze powie, ze w internecie jest tylko porno! :)
  mnie ostatnio udalo sie podobnie rozwiazac problem braku papieru nutowego – jesli komu potrzebny, polecam te strone: http://www.blanksheetmusic.net/

%d blogerów lubi to: