Miski do mleka

Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim

Przykazanie IX

 „L’Osservatore Romano” napisał, że:

pigułki antykoncepcyjne łamią przynajmniej pięć praw człowieka: do życia, do zdrowia, do edukacji, do informacji i do równości płci. Pigułki odbierające prawo do edukacji i informacji podobają mi się bardzo, zapewne usypują się w stosy i blokują wejścia do szkół. Natomiast Kościół Katolicki oczywiście popiera pełne prawo do edukacji, w tym neutralnej światopoglądowo edukacji seksualnej w szkołach, prawdą?  O równości płci też dobre – panowie w sukienkach uzasadniają, że brzemię antykoncepcji spada zwykle na kobiety. Nie będę się rozwodził nad tym, jak nierówne brzemię wynika z nierówności w traktowaniu płci – jakoś pigułka dla mężczyzn powstaje bardzo opornie, zbyt opornie, by tylko biologia była za to odpowiedzialna. Ale wnoszę, że „L’Osservatore” wkrótce rozpocznie akcję propagowania prezerwatyw i wazektomii, zaś Watykan będzie fundował granty na badania nad pigułką dla mężczyzn, by kobietom ulżyć i równość płci zaprowadzić.

naturalne planowanie rodziny jest równie skuteczne jak pigułka i szanuje naturę osoby. Szkoda cennej klawiatury na komentarz do obu składników koniunkcji.

i najsłodsze:

jedną z przyczyn niepłodności męskiej na Zachodzie jest skażenie środowiska składnikami pigułki.  Ekolodzy wielcy się znaleźli. Nieważne, że skutki skażenia wody przez endocrine-disrupting chemicals dla ludzkiej populacji są mocno wątpliwe (mniej zdaje się dla rybiej).  Nieważne, że poważną część estrogenów w ściekach stanowią estrogeny naturalne, produkowane (olaboga!) przez ludzkie organizmy bez wkładu pigułek (rety!). Nieważne, że prawdopodobnie potężne ilości (również naturalnych) estrogenów dostają się do środowiska z odchodami bydła i innej żywiny, zwłaszcza stosowanymi jako nawóz. Nieważne, że do endocrine-disrupting chemicals zalicza się wiele substancji nie będących estrogenami, ani od nich nie pochodzących. Nieważne, że człowiek rozsądny raczej zacząłby myśleć, jak te estrogeny (jeśli rzeczywiście czemukolwiek szkodzą) skuteczniej usuwać ze ścieków. Ważne by powiedzieć, że z winy tych okropnych kobiet niesłuchających czajniczka do herbaty i jego świętych kapłanów szkodę ponoszą mężczyźni. Amen. SDG.

Tekst tych przemyśleń oficjalnego organu ciała-i-oblubienicy (jednocześnie!) Chrystusa tu. Niekumatym we włoskim polecam na razie automat. Może wkrótce opublikują tłumaczenie w angielskiej tygodniówce.

Przykazanie IX: Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

One response to “Przykazanie IX

  1. sporothrix 5.1.2009, Poniedziałek o 20:19:22

    Dodam tylko, że warto sprawdzić, ile w odchodach bydła jest estrogenów, a ile androgenów, na przykład tu: http://findarticles.com/p/articles/mi_m0CYP/is_/ai_115034525

%d blogerów lubi to: